Akce
0
Košík je prázdny
0

  O nás

  11.10.2022

  História a súčasnosť

  Spoločnosť Kanlux bola založená v roku 1999 pod pôvodným názvom KANIA CZ ako spoločnosť pre predaj svietidiel, svetelných zdrojov a elektroinštalačného materiálu na českom a slovenskom trhu. V krátkej dobe bola pre značku Kania a následne Kanlux vybudovaná veľmi dobre fungujúca distribučná sieť. Spoločnosť sa postupom času stala významným hráčom na českom i slovenskom trhu, o čom svedčí jej neustále rastúci podiel na trhu. Dnes Kanlux patrí, pri porovnaní firiem podobného profilu, k lídrom českého i slovenského trhu osvetlenia.

  Značka Kanlux je od samotného začiatku svojho pôsobenia v Česku aj na Slovensku majetkovo prepojená s materskou spoločnosťou Kanlux v Poľsku.

  V súčasnosti sú česká aj slovenská spoločnosť KANLUX s ručením obmedzeným stopercentne vlastnené poľskou akciovou spoločnosťou Kanlux.

  Dôraz na kvalitu výrobkov a vysokú úroveň poskytovaných služieb

  Z dôvodu maximálneho dôrazu predávať a dodávať zákazníkom výrobky zodpovedajúcej kvality, výrobky v súlade s normami a predpismi, výrobky bezpečné a užívateľsky príjemné a pekné, vzniklo a bolo vybudovaná skúšobné laboratórium firmy Kanlux. Maximálny dôraz venujeme vysokej úrovni poskytovaných služieb a zákaznícky orientovanému prístupu spoločnosťou Kanlux.

  Kanlux v Českej a Slovenskej republike

  Kanlux s.r.o. v ČR sídli vo vlastnej modernej kancelárskej budove vo Frýdku-Místku, kde disponuje v priľahlých vysokých skladovacích halách vynikajúcim skladovacím zariadeniam na celkovej ploche viac ako 6 000 m2. Na Slovensku sídli v areáli Merina v Trenčíne. Od samého počiatku kladie značka Kanlux veľký dôraz na profesionálne služby svojim zákazníkom. Distribúciu tovaru značky Kanlux v Českej a Slovenskej republike zabezpečuje skúsený tým regionálnych manažérov predaja v spolupráci so špičkovým oddelením starostlivosti o zákazníkov a logistiky, ktorí spoločne zaisťujú vysoko nadštandardný pred i popredajný servis pre každého odberateľa.

  V priebehu niekoľkých rokov vykonala značka Kanlux rad investícií zameraných na zlepšenie fungovania postupov vedúcich k väčšej spokojnosti zákazníkov. Okrem infraštruktúry, ktorá umožňuje udržiavať vysokú úroveň zásob, značka Kanlux nakúpila drahý informačný systém triedy ERP. Jeho zavedenie tak umožnilo skrátiť čakacie lehoty na prijatia zásielky na púhy jeden pracovný deň po uzavretí objednávky. Skrátiť postupy v logistických procesoch pomohlo aj zavedenie systému riadenia kvality v súlade s normou ISO 9001. Fungovanie tohto systému u značky Kanlux bolo potvrdené certifikačným auditom, ktorý vykonala najuznávanejší európska certifikačná autorita - TÜV Austria.

  Kanlux vo svete

  Materská Kanlux S.A. je jeden z najväčších a najstarších poľských podnikov pôsobiacich v oblasti osvetlenia. Preto je značka Kanlux v Poľsku najznámejšia. Avšak vďaka viac než desaťročnej histórii českej a slovenské časti spoločnosti je značka Kanlux veľmi dobre známa a žiadaná aj v Česku a na Slovensku.

  Svoju spoločnosť má Kanlux tiež na Slovensku a v Maďarsku. Navyše sú výrobky značky Kanlux ďalej distribuované aj na trhoch vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Holandsku, Švédsku, Dánsku, Ukrajine, Rusku, Bielorusku, Moldavsku, Litve, Lotyšsku, Estónsku, Fínsku, Bulharsku, Rumunsku, Slovinsku a Čiernej Hore. Značka Kanlux sa tak vďaka stálemu udržiavaniu vysokej kvality svojich výrobkov a prijateľnej cene teší veľkému úspechu takmer v celej Európe.